Офіційний сайт Бериславської міської ради

19

Січень

2017

В кого є борг за вивіз сміття?

Адміністрацією КП «Бериславська ЖЕК-1» постійно проводиться робота по укладанню договорів з Бериславцями на вивіз побутового сміття. Однак, прийнявши умови вивозу ТВП, містяни подекуди забувають сплачувати встановлену плату за надання послуг, часто аргументуючи це тим, мовляв сміття відсутнє, воно заривається в городі, або наявністю компостної ями та інше.

Нажаль, нагадування представників ЖЕКу про існуючий борг, не завжди дає належний результат та виправляє ситуацію. Хоча вартість послуг розрахована мінімальна, коли вона місяць за місяцем збільшується, з однієї сторони стає непосильною для платника, а з іншої завдає суттєвих матеріальний втрат комунальному підприємству.

Є різні життєві ситуації, чому споживач може пропустити платіж, але більшість громадян, накопичені борги зрештою сплачують хоч і з затримкою. Крім того ЖЕК також може запропонувати повертати борг частинами. Та є такі громадяни, що відверто ігнорують на зауваження і схоже не мають наміру розраховуватись. Вони систематично нарощують борг, сума якого подекуди зростає до 200-400 грн. Списки таких абонентів, постійно переглядаються. Керівництво КП «Бериславська ЖЕК-1» висловило намір передавати їх прізвища до суду, з метою примусового стягнення суми боргу. За рішенням суду може бути накладено арешт на Ваше майно, а судові виконавці матимуть право вилучити його. В Україні, є навіть випадки коли на користь ЖЕКів вилучається нерухоме майно боржника тобто будинок або квартира.

Для інформації боржникам:

В разі передачі справи до суду, до основної суми може жадатись ще й плата за порушення Правил благоустрою, адміністративна відповідальність. Плюс сума судового збору, це один прожитковий мінімум, що станом на сьогодні встановлено на рівні 1600 грн. До того ж це питання можуть розглядати на адмін.комісії в міській раді, куди неодмінно запросять і Вас.

Враховуючи суму Вашого боргу чи варто так ганьбитись?