Офіційний сайт Бериславської міської ради

6

Серпень

2018

В Україні з’явилася унікальна професія – патронатний вихователь

В Україні з’явилася нова, унікальна по суті своїй, професія – патронатний вихователь. Спочатку це було соціальним експериментом, одним із багатьох «пілотних проектів», а сьогодні – це стало шансом для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та їхніх біологічних батьків зберегти свою сім’ю.

Патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, під опіку тощо).

Саме запровадженню патронату над дитиною присвятили спеціалісти Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) семінар із безробітними, що перебувають на обліку у Бериславській районній філії херсонського обласного центру зайнятості.

З метою підбору кандидатів у патронатні вихователі, організатори семінару провели інформаційно-роз’яснювальну роботу, ознайомили з правовою основою патронату та навели зразки успішної діяльності патронатних вихователів у інших містах України з використанням презентації «Послуга патронату – від ідеї до державного експерименту».

У процесі спілкування декілька осіб проявили зацікавленість до можливості отримати роботу та корінним образом зміни вид своєї діяльності. Всіх бажаючих було запрошено для індивідуальної бесіди до приміщення Центру та призначено зустрічі з метою проведення І етапу відбору у кандидатів у патронатні вихователі спільно із працівниками служби у справах дітей.

Центр постійно веде інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення району щодо запровадження патронату над дитиною, пошуку кандидатів у патронатні вихователі шляхом розміщення матеріалів на інформаційних стендах місцевих рад та у засобах масової інформації. Окрім того, проводяться зустрічі з трудовими колективами організацій, установ та підприємств району.