Офіційний сайт Бериславської міської ради

26

Березень

2018

Важливо дотримуватись правил технічного обслуговування газових мереж

Останнім часом на території Херсонської області почастішали нещасні випадки та аварії, пов’язані з використанням природного газу в побуті.

Природний газ – один із найнадійніших та економних видів палива. Але слід враховувати, що природний газ має небезпечні властивості. При з’єднанні природного газу з повітрям утворюється вибухо-пожежонебезпечна суміш. Крім того, при неповному згорянні газу утворюється окис вуглецю (чадний газ), який є смертельно небезпечним для людини.

 

Основними причинами що спричиняють до нещасних випадків та аварій є:

самовільно демонтовані сигналізатори загазованості, які мають бути встановлені у відповідності з проектами; не проведення технічного обслуговування газового обладнання; самовільне підключення до газопроводів, самовільне перенесення, заміна та ремонт газових приладів; перебудова димових та вентиляційних каналів та недотримання їх періодичного очищення.

Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, визначено, що власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України та вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання.

Як приклад, в разі якщо у багатоквартирному будинку створено ОСББ, то він має слідкувати за: утриманням внутрішньобудинкових системи газопостачання у належному технічному стані і забезпечити безпечне використовування газопроводів та газових приладів;  забезпечити умови для технічного обслуговування газопроводів (внутрішніх і зовнішніх) і газового обладнання житлових будинків відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах; забезпечити безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових будинків та ще ряд інших вимог.

Викликає занепокоєння той факт, що переважна кількість власників (балансоутримувачів або орендарів (наймачів)) газових мереж внутрішнього газопостачання житлових будинків (у тому числі і багатоквартирних будинків) на сьогоднішній день не уклали договори на технічне обслуговування вищезазначених газових мереж та як наслідок технічне обслуговування не проводиться.

Наслідки експлуатації систем газопостачання без проведення їм технічного обслуговування можуть бути непередбачувані та трагічні!

Вразі виникнення питань, щодо умов утриманням внутрішньобудинкових системи газопостачання у належному технічному стані, можна звернутись до спеціаліста Бериславської філії ПАТ «Херсонгаз» за телефоном 7-23-23.