Офіційний сайт Бериславської міської ради

22

Січень

2020

Верховна Рада України розглянула декілька важливих законопроектів

Про це повідомив на своїй офіційній Iнтернет – сторінці у Фейсбуці  народний депутат Ігор Колихаєв:

«Друзі, у Верховній Раді я та мої колеги депутати, розглядали два законопроекти, які варті, на мою думку, особливої уваги. Це законопроект №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор»  та законопроект №0901  “Про повну загальну середню освіту”.

Під час голосування за основу першого, я взагалі утримався і навіть вийняв картку. Я вважаю, що рівень корупції в Україні настільки великий, що навіть при наявності гарного закону про гральний бізнес, норми все одно будуть порушуватись і ми отримаємо через деякий час засилля таких закладів. Моя особиста думка – повна заборона будь-яких «казино», до певного часу, коли практика порушення законів перестане бути тотальною.

Натомість, я із задоволенням і надією підтримав Закон “Про повну загальну середню освіту”, який давно вже очікували і вчителі, і батьки школярів, і який ми сьогодні ухвалили.

Цей документ забезпечить державні гарантії рівного доступу до якісної освіти, навчання у медичних закладах, отримання консультацій на базі школи, оплачуваних за рахунок держави, запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів, передбачає збільшення переліку доплат для вчителів і багато інших покращень.

Однак, поки школа не буде підтримана фінансово, суттєвих змін там не відбудеться. Вчителям потрібно забезпечити гідну зарплату, а освіта повинна стати однаково доступною і якісною, як для школярів міста, так і для сільських дітей.

Навіть гарний закон сам по собі не спрацює. Держава має передбачити достатнє фінансове забезпечення нововведень у цільових бюджетних видатках.»