Офіційний сайт Бериславської міської ради

11

Липень

2024

Відбулося чергове ОНЛАЙН – засідання учасників/ць Навчально-інноваційного КЛАСТЕРУ 3D “Діалог.Довіра.Добробут”.

09 липня 2024 року під час реалізації проєкту “Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ” у рамках програми “Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування” (SDLG), яка реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів у співпраці із Асоціацією міст України відбулося чергове ОНЛАЙН – засідання учасників/ць Навчально-інноваційного КЛАСТЕРУ 3D “Діалог.Довіра.Добробут”.

В засіданні прийняли участь представники/ці 10 територіальних громад України – відповідальні за комунікації та взаємодію із громадськістю, а саме:
1.Бериславська ТГ Херсонська область
2.Високопільська ТГ Херсонська область
3.Наталинська ТГ Харківська область
4.Недригайлівська ТГ Сумська область
5.Очаківська ТГ Миколаївська область
6.Першотравенська ТГ Дніпропетровська область
7.Перещепинська ТГ Дніпропетровська область
8.Підгородненська ТГ Дніпропетровська область
9.Талалаївська ТГ Чернігівська область
10.Баштанська ТГ Миколаївська область

В рамках ОНЛАЙН – засідання відбулося навчання учасників/ць з питань створення Громадських рад при ОМС/ВА у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 із змінами внесеними Постановою КМУ № 629 від 24.06.2023 року «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

В умовах переходу України на стандарти ЄС в питаннях застосування демократичних засад управління та комунікацій із громадськістю створення Громадських рад є самим важливим інструментом дорадчо-консультативної форми роботи.

А в умовах підтримання 20 червня 2024 року  у другому читанні і в цілому Урядового законопроєкту № 4253 «Про публічні консультації», який передбачає проведення публічних консультацій всіма органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування при запровадженні будь-яких управлінських рішень, Громадські ради виходять на перший план виконання даного закону.

Саме Громадські ради готують і подають пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю;
щодо строків проведення публічних громадських обговорень;
опрацьовують отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю пропозиції і зауваження;
систематично інформують громадськість, зокрема через засоби масової інформації, про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання.

Наступні кроки 3Д Кластеру – створити ініціативні групи та сформувати вимоги до кандидатів на членство в Громадських радах.