

7
Жовтень
2024
Останнім часом епізоотична ситуація щодо захворювання на високопатогенний грип птиці суттєво погіршилася, про що свідчать зареєстровані випадки захворювання дикої та свійської птиці у Київській, Миколаївській та Кіровоградській областях.
Пташиний грип – це заразне вірусне захворювання, яке звичайно вражає птахів, а ще іноді свиней, лише в окремих випадках вірусом пташиного грипу може заразитися й людина. У результаті захворювання птахи гинуть.
Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці є переносниками та природним резервуаром інфекції.
Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я. Механічними переносниками можуть бути обслуговуючий персонал (господарі), комахи, пухоїди, гризуни. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом.
Інкубаційний період триває 1-7 днів.
Клінічні ознаки грипу птиці мінливі і залежать від вірулентності вірусу, виду птиці, віку, статі, супутніх хвороб і навколишнього середовища.
Загальні для всіх видів птахів:
У курей:
У водоплавних птахів:
Для недопущення потрапляння пташиного грипу в господарство, необхідно:
Утримувати всіх птахів в закритому режимі, а на подвір’ях встановити пристосування для відлякування синантропної птиці (опудала, тріскачки);
Доглядаючи за птицею (годівля, прибирання) необхідно використовувати спеціальний робочий одяг (халат, фартух, рукавиці). Суворо забороняється при догляді за птицею вживати їжу, палити, пити;
Періодично, 2 – 3 рази на тиждень, очищене приміщення та інвентар обробляти дезінфікуючими засобами, що мають віруцидну дію до вірусу пташиного грипу;
Щоб уникнути зараження пташиним грипом пам’ятайте:
При появі симптомів, таких як утруднене дихання, лихоманка, кашель тощо – терміново звертайтесь до лікаря!
У разі виявлення у домашньої, дикої та синантропної птиці, клінічних ознак чи патологічних змін характерних для грипу птиці, негайно сповістіть фахівця Бериславської районної лікарні ветеринарної медицини Бериславської районної державної лікарні ветеринарної медицини:
селище Велика Олександрівка – Баженов Андрій Валерійович моб. 067 437 3751;
селище Нововоронцовка – Кошман Микола Григорович моб. 097 649 7773;
селище Високопілля – Матвійчук Володимир Вікторович моб. 097 498 9208.