Офіційний сайт Бериславської міської ради

10

Серпень

2023

Як дитині отримати статус такої, що постраждала через воєнні дії: Перелік документів

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:
1) отримала поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнала фізичного, сексуального насильства;
3) була викрадена або незаконно вивезена за межі України;
4) залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалася, у тому числі в полоні;
6) зазнала психологічного насильства.
Статус надається органом опіки та піклування за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, за місцем звернення, якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/ не зареєстроване або задеклароване/зареєстроване на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій Російською Федерацією, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.
Для надання статусу законний представник дитини подає наступні документи:
– заяву про надання дитині відповідного статусу;
– згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
– копію свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
– копію документа, що посвідчує особу заявника;
– копію документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини;
– копію довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини у населеному пункті.
Якщо дитина отримала поранення, контузію, каліцтво, також подаються виписки з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування дитини в закладах охорони здоров’я із зазначенням діагнозу.
Якщо дитина зазнала психологічного насильства, також подається висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений підготовлений центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Після розгляду усіх документів орган опіки та піклування відповідної ради (за місцем проживання або перебування дитини) ухвалить відповідне рішення.
Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи для отримання статусу.
Тримаймося разом!
Возможно, это изображение 2 человека