Офіційний сайт Бериславської міської ради

27

Жовтень

2021

З 21 жовтня для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті можна буде використовувати або документ про щеплення проти COVID-19 або негативний результат тестування на COVID-19

Від сьогодні українців не пускатимуть в транспорт міжобласного сполучення без подтвердження щеплення в формі COVID-сертифіката або Міжнародного свідоцтва про вакцинацію, або без негативного ПЛР/антиген тесту.

В Україні вже зробили понад 15 млн щеплень проти COVID-19, тож тепер – понад 6 млн. українців мають право отримати зелений COVID-сертифікат про повну вакцинацію та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, і ще понад 8 млн. можуть отримати внутрішній жовтий COVID-сертифікат про вакцинацію на підставі першої дози.

Учому різниця між COVID-сертифікатом та Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію, яке значення має колір COVID-сертифіката, який термін дії кожного із документів та головне – де і як їх можна отримати, використовувати, роз’яснення від МОЗ у додатку 1.

Інформацію щодо заповнення міжнародного свідоцтва про вакцинацію рекомендуємо переглянути за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=k8l1S_G8NFY

Додатково нагадуємо про документи, які потрібні для міжрегіональних поїздок.

Що таке Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і як його отримати?
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це паперовий документ, який ви можете отримати у лікаря, що проводив вам щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.
У свідоцтві зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення. Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов’язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил. Інформацію про перелік країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію ви можете знайти тут . Перед поїздкою рекомендуємо також уточнювати цю інформацію на офіційних сайтах міністерств внутрішніх справ цільової та транзитних країн.
Підставою для видачі Міжнародного свідоцтва про вакцинацію є повний курс вакцинації.
Термін дії – 365 днів.
Інформацію щодо заповнення міжнародного свідоцтва про вакцинацію Ви можете переглянути за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=k8l1S_G8NFY

Що таке COVID-сертифікат і як його отримати?
COVID-сертифікат – це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг Дія або в мобільному додатку “Дія”. Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує:

• “Жовтий” COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання 1-ї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати

• “Зелений” COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення. Повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двух доз дводозних вакцин: Comimaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Modema, CoronoVac.

COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними?
Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні. Міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном. Наприклад, з міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн та користуватися ним всередині цих країн для входу на публічні заходи, до кафе, кінотеатрів і т.д. Це країни, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС, список учасників розширюється щомісяця, їх можна перевірити за посиланням: https://cutt.ly/aRS8W6v В Україні ж – внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно. Але, щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ.
COVID-сертифікат можна не лише показувати зі смартфона, а також роздрукувати. Зробити це можливо самостійно за допомогою порталу державних послуг “Дія” id.diia.gov.ua, на якому спершу зареєструватись, вказуючи свій мейл та телефон, потім замовити послугу covid-сертифікат, зачекати від 15 хвилин до кількох годин, поки документ у форматі pdf буде створено і про це вам прийде повідомлення, потім завантажити файл. Його можна роздрукувати чорним на білому папері і пред’являти в такій формі або завантажити в телефон і показувати з екрану.

Правила поїздок між регіонами: які документи потрібні
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебпезки. Стосуватимуться вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.
Норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.
Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

• оформлений на порталі “‘Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;

• іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

• документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-0, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;

• Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров’я, або в сімейного лікаря;

• негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID- 19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.
Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.
Наразі на етапі тестування перебуває COVID-сертифікат на підставі одужання пацієнта.
Його розробкою займаються Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством цифрової трансформації та Національною службою здоров’я.
Випуск COVID-сертифіката про одужання регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 677.
Підставою для отримання COVID-сертифіката стане одужання особи, якщо перед цим діагноз був підтверджений позитивним ПЛР-тестом. Документ може бути отриманий не раніше 14-го дня після встановлення діагнозу. Важливо, що і факт захворювання (позитивний ПЛР-тест), і факт одужання, мають бути підтверджені в електронній системі охорони здоров’я.
Такий сертифікат буде чинним 180 днів з моменту встановлення діагнозу. Оформити його можна буде в додатку “Дія”. Коли він стане доступним для користувачів, його також можна буде використовувати для поїздок громадським транспортом між регіонами.
Отримання паперових довідок про факт перенесеної коронавірусної хвороби наразі не передбачено законодавством.
Таким чином, з 21 жовтня для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті можна буде використовувати або документ про щеплення проти COVID-19 або негативний результат тестування на COVID-19.