Офіційний сайт Бериславської міської ради

28

Липень

2023

З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ, БЕРИСЛАВЦІ!

Другий рік поспіль 28 липня в Україні відзначають свято української державності. Володимир Зеленський підписав закон про запровадження свята під час урочистостей до Дня Незалежності у 2021 році.

Також 28 липня у православних християн традиційно відзначається як День хрещення Київської Русі та князя Володимира. Багата історія України напряму повʼязана з Володимиром Великим, який 28 липня 988 року охрестив Русь і тим самим долучив її до європейської цивілізації.

Впродовж багатьох століть українці боролися за утвердження своєї державності і борються досі”.

Ми маємо цінувати та берегти свою багатовікову історію, комунікувати з народами і голосно заявляти про себе на весь світ.

“Ми маємо справу з тим, що Росія як країна-агресор просуває різні маніпуляції щодо минулого, в тому числі щодо присвоєння української історичної спадщини”, але не всі країни світу чи навіть Європи змогли одразу зрозуміти, що це спотворення історії України.  

Та війна, яку розпочала Росія в 2014 році, а у 2022 році перейшла до широкомасштабного вторгнення, дозволяє світові по-новому оцінювати історичні стосунки України та Росії. Але світу досі потрібно пояснювати, що Росія намагалася весь час привласнити українську історію”.

День Державності  один з тих інформаційних приводів, який нагадує, що Україна відзначає і вшановує свій звʼязок з Руссю“!

Зі святом, бериславці! Зі святом, українці!