Офіційний сайт Бериславської міської ради

23

Січень

2019

Законодавцями розширено коло платників, які мають право скористатися податковою знижкою

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі  нагадує, що з 01 січня 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року. Деклараційна кампанія буде тривати до 01 травня 2019 року. Але такі граничні терміни передбачені лише для тієї категорії громадян, які зобов’язані задекларувати власні доходи. Для бажаючих скористатися правом на податкову знижку Податковим Кодексом України передбачено річний період для подання декларації, а саме, з 01.01.2019 по 31.12.2019 року.

Звертаємо увагу, що законодавством розширено коло платників, які мають право на податкову знижку. Мова йде про громадян, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Також матимуть право на податкову знижку платники, які мають статус внутрішньо переміщеної особи (за умови дотримання вимог, встановлених ПКУ), що сплачують орендну плату  за житло (за умови оформлення оренди відповідно до вимог чинного законодавства).

Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки.

Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти. В такій угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.

Податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

У разі необхідності у спеціалістів Бериславського  управління декларанти зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи.