Офіційний сайт Бериславської міської ради

29

Листопад

2021

Застосування пільги з ПДФО при виплаті авансу заробітної плати

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо правомірності застосування податкової соціальної пільги при нарахуванні ПДФО з авансу по заробітній платі.

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює сумі розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2021 році цей розмір становить 3180 гривень).

Таким чином, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансової виплати.

З інформацією щодо застосування податкової соціальної пільги можна ознайомитися в розділі 103.05 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщений за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі