Офіційний сайт Бериславської міської ради

3

Березень

2021

Життя молоді у цифровому світі: користь та небезпека

         Однією з основних ознак розвитку сучасного суспільства є стрімкий розвиток комп’ютерних інформаційних технологій, який дає можливість сучасній людині навчатися, обговорювати проблеми, знайомитися та спілкуватися з друзями. Сьогодні Інтернет став невід’ємною частиною нашого життя. Проте слід зазначити, що всесвітня мережа дає не тільки можливість для розвитку здібностей, покращення знань та розширення кола інтересів, але й містить у собі реальні загрози як для дорослих, так і для дітей.

01 та 02 березня 2021 року спеціалістом Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Бериславської міської ради спільно зі спеціалістом Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представниками ювенальної превенції Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області провели профілактичні бесіди з учнями навчальних закладів міста на тему: «Вплив соціальних мереж на підлітків. Профілактика суїциду»

В ході бесіди з дітьми обговорено основні потенційні ризики для життя  та здоров’я при потраплянні у ігри і квести, які розповсюджуються через соцмережі та вносять присмак постійної небезпеки. Також, школярі мали можливість пройти тестування та з’ясувати ступінь своєї Інтернет – залежності. Адже саме ця залежність непродуктивно забирає багато реального часу, за який можна встигнути виконати багато корисного, побачити багато цікавого чи реально поспілкуватися з друзями.

Учасники заходу разом дійшли думки, що соціалізація кожної людини відбувається в процесі живого спілкування та під впливом оточуючого середовища, а небезпечні розваги, до яких спонукають адміністратори мережевих ігор приводять лише до сумних наслідків. Спеціалістами було надано корисні поради, як поводитися підлітку, якщо він вже є учасником гри. 

Двадцять перше століття стало століттям комп’ютерних технологій та інновацій. За ними наше майбутнє, тому багато підлітків проводить свій вільний час у соціальних мережах. Але, чи замінить їм віртуальна реальність реальне життя?

Начальник служби дітей та сім’ї                                      Тетяна БОРИСЕНКО