Офіційний сайт Бериславської міської ради

25

Квітень

2019

Змінили місце реєстрації – повідомте податкову

Для уникнення використання недостовірних даних при нарахуванні
податку на майно – повідомте податкову про зміну місця реєстрації

Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу фізичних осіб – платників податків, що відповідно до  пункту 70.5 статті 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізична особа несе відповідальність згідно із законом за достовірність інформації, що подається для реєстрації у Державному реєстрі. Згідно з пунктом 70.7 статті 70 ПКУ, у разі будь-яких змін (наприклад, прізвища, місця проживання (прописки)) фізична особа повинна повідомити про це орган ДФС протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою №5ДР або №5ДРП.

З року в рік органи Державної фіскальної служби платникам плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку формують та направляють податкові повідомлення-рішення про нарахування податкових зобов’язань. При цьому трапляються випадки, коли громадяни не отримують податкові повідомлення-рішення та, як наслідок, не сплачують зобов’язання до бюджету. Найбільш поширеною причиною є відсутність відповідної адреси платника.

Разом з цим, звертаємо увагу, у разі коли пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням платника податків, відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПКУ.

Переважна більшість громадян навіть не здогадується про те, що у разі зміни місця проживання, вони повинні повідомити про це фіскальну службу. На жаль незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Бериславське управління бажає всім громадянам пам’ятати про свої обов’язки визначені Податковим кодексом України для уникнення неприємних ситуацій та звертає увагу, що ДФС на постійній основі вдосконалює сервіси та процедури реєстрації платників податків.