Офіційний сайт Бериславської міської ради

27

Листопад

2023

Подаруйте дитині родину!

Одним із напрямків роботи служби у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Бериславської міської ради є робота щодо запровадження сімейних форм виховання для дітей–сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, основним завданням якого є створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання  в сім’ї.

Формами сімейного виховання для дітей пільгової категорії є усиновлення, опіка та піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

Наразі процедура усиновлення в Україні не працює, тобто, усиновити дитину під час війни практично неможливо. Пов’язано це, зокрема, з неможливістю зібрання всього пакету документів, оскільки велика кількість судів і служб у справах дітей не працює, доступ до реєстрів закритий й отримати відповідні довідки неможливо.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, яка створюється  за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть   на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових та майнових прав та інтересів дітей. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, піклування – над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Служба у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету міської ради має за мету допомогти виконати головну потребу кожної дитини – жити в родині, в якій панує доброта, відповідальність та повага. Маємо надію, що наявна інформація допоможе тим, хто бажає прийняти у свою родину дитину, яка з різних причин залишилась без піклування батьків, тим самим дати дитині шанс зростати в сім’ї. Якщо Ви можете подарувати дитині тепло материнських рук, лагідну посмішку та надійне татове плече, прийміть дитину у свою родину.