

29
Листопад
2017
Щорічно 3 грудня в Міжнародний день інвалідів у всьому світі привертається особлива увага до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає. Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у день 3 грудня, а й завжди, не забувати про те, що поруч з нами вони живуть і потребують допомоги і уваги.
Основний склад потерпілих, які знаходяться на обліку у Бериславському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області, це люди, що втратили працездатність внаслідок травм на виробництві та професійних захворювань. На сьогодні 101 інвалід отримують щомісячні страхові виплати та інші різні виплати з медичної та соціальної реабілітації.
Система загальнообов’язкового державного соціального страхування гарантує громадянам соціальний захист. Наразі діє цілий комплекс соціальних послуг з медичної та соціальної реабілітації: лікування потерпілих в стаціонарних медичних закладах та санаторно-курортне лікування, медична реабілітація та організація санітарного і спеціального медичного догляду за потерпілими; забезпечення інвалідів праці необхідними медикаментозними препаратами, автомобілями, інвалідними візками, протезно-ортопедичними виробами. Сукупні витрати, спрямовані на ці цілі за 10 місяців 2017 року склали 135,6 тис.грн.
Кожен день у житті людей з особливими потребами наповнений прагненням пристосуватися до самостійного життя у суспільстві, самовдосконалення, привносити радість собі та оточуючим. І незважаючи на деякі невдачі та смуток, надія на краще та більш легше своє існування в суспільстві не залишає їх. Головне для них, що життя є і воно продовжується. Сьогодні особливого вшанування і відзначення заслуговують ті інваліди, які не впали в розпач, не замкнулись в чотирьох стінах, а в силу своїх сил і можливостей працюють, беруть активну участь в громадському житті, займаються спортом, рукоділлям, художніми промислами і самодіяльністю, виховують дітей і онуків. Свідченням жаги до життя стали спортивні результати Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці “Сила духу”, яка проводилася Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України вже в п’яте. Саме ця спартакіада стала прикладом залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до активного суспільного життя. Ідея масового фізкультурно-спортивного свята була не лише вміло реалізована, а й знайшла свій відгук у серцях тих, заради кого розпочато цю нову віху в історії Фонду.
Шановні! Бажаю усім ВАМ здоров’я, активного довголіття,
сили духу і благополуччя вашим родинам
С.Діденко, начальник відділення